АНАЛІЗ ВТРАТ В ДРОСЕЛЯХ-НАКОПИЧУВАЧАХ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2010.177897Ключові слова:
зниження втрат, дроселі-накопичувачі, імпульсні джерела живленняАнотація
Підвищення ККД і зменшення габаритів сучасних імпульсних перетворювачів вимагає знань про джерела втрат. Ставиться завдання виміру втрат в дросельних елементах і їх аналіз, розглядаються втрати в дроселях-накопичувачах з подальшим розділенням цих втрат на складові, а також причини, якими вони обумовлені, розглянуті основні втрати - в осерді і в обмотці, а також їхні складові: втрати на перемагнічування, втрати на вихрові струми в матеріалі осердя, втрати в провідниках обмотки на постійному струмі, втрати від скін-ефекту та від ефекту близькості.Посилання
Ali M. Niknejad, Robert G. Meyer. Analysis of Eddy-Current Losses Over Conductive Substrates with Applications to Monolithic Inductors and Transformers. (Аналіз втрат на вихрові струми провідних поверхонь в монолітних індуктивностях та трансформаторах) // IEEE Transactions on microwave theory and techniques. – 2001. - Vol. 49, No 1. - Р. 166 – 176.
Рей Рідлі. Втрати в обмотках внаслідок ефекту близькості // Cучасна електроніка. - 2005. - No6. - С. 60-64.
U. Tietze, Ch. Schenk. Halblieterschaltungstechnik. Посібник з практичної електроніки. - 1989.
Довідник Epcos “Ferrite und Zubehоr” (Ферити і осердя). - 2002.
П. Хоровіц, У.Хилл. Мистецтво схемотехніки. Т1 - Т2. - М.: Мир, 1998. – 590 с.
А.Г. Полікарпенко, Е.Ф. Сернієнко. Імпульсні регулятори і перетворювачі постійної напруги. - М.: МЭИ. - 1998.
Высокочастотные транзисторные преобразователи / Э.М.Ромаш, Ю.И.Драбович, Н.Н.Юрченко, П.Н.Шевченко - М.:Радио и связь. - 1988. - 288с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).