ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НЕОБХІДНОЇ ЯКОСТІ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ В СИСТЕМАХ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2010.177977Ключові слова:
забезпечення необхідної якості електроенергії, однорідні навантаження, неоднорідні навантаження, розрахунок режиму напругиАнотація
Наведено науково-технічне обгрунтування забезпечення необхідної якості електричної енергії в системах електропостачання. Показано, що в разі електричних мереж з однорідними навантаженнями норми ГОСТ13109-97 можуть бути виконані за допомогою основних засобів регулювання напруги без додаткових капіталовкладень. При наявності неоднорідних навантажень розрахунки режимів істотно ускладнюються, і для забезпечення нормованих значень відхилень напруги на затискачах електричних приймачів потрібно використання додаткових засобів регулювання напруги. Наведено приклад розрахунку режиму напруги і вибору параметрів вольтододаткових трансформаторів.Посилання
В.А. Козлов Электроснабжение городов // Энергоатомиздат. – 1988. – 264с.
М.А. Мельников, Л.А.Солдаткина Регулирование напряжений в электрических сетях. – М.: Энергия, 1968. – 153с.
В.В.Зорин, В.В. Тисленко Системы электроснабжения общего назначения: учебник для студентов вузов. – Чернигов, 2005. – 341с.
В.В.Зорін Моделювання та оптимізація параметрів і режимів систем електропостачання міст // Наукові вісті НТУУ «КПІ». – 1998. - No2 – С.22-28.
В.А.Козлов, Н.И.Билик, Д.Л.Файбисович Справочник по проектированию электроснабжения городов. – Л.:Энергия, 1986. – 256с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).