МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ РЕЖИМУ РОЗІГРІВУ ОДНОЧЕРВ'ЯЧНОГО ЕКСТРУДЕРА
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2010.177990Ключові слова:
одночерв’ячний екструдер, математичне моделювання, режим розігріву, універсальна модельАнотація
Досліджено екструдер як об’єкт математичного моделювання. При моделюванні екструдер розглядався як тепловий об’єкт, який складається з таких ємностей: шнека, корпусу, повітряного прошарка між шнеком і корпусом та нагрівачем. Розглянуті питання математичного моделювання режиму розігріву одночерв’ячного екструдера при підготовці до роботи. Отримана математична модель режиму розігріву одночерв’ячного екструдера, яка враховує основні фактори, які впливають на підвищення ефективності роботи екструдера та енергозбереження. Ця модель має універсальний характер і може бути використана в екструдерах різної геометрії. Для аналізу ефективності подальшого використання розробленої математичної моделі слід провести експериментальні дослідження її адекватності.Посилання
Д.Д. Рябинин, Ю.Е. Лукач. Червячные машины для переработки пластических масс и смесей. - М.: Машиностроение, 1965. - 326с.
Э. Фишер. Экструзия пластических масс. - М. : Химия, 1970. - 284с.
В.П. Володин. Экструзия профильных изделий из термопластов. СПб.: Профессия, 2005. – 480 с., ил., табл., схемы.
Жученко А.И. Кубрак А.И. Динамика объектов с распределенными параметрами. - К. : НТУУ "КПИ", 2006. - 151 с.
Roger W. Pryor, PhD. Multiphysics Modeling Using COMSOL®:A First Principle Approach. Jones & Bartlett, 2011. - 852 p.
М.А. Михеев, И.М. Михеева. Основы теплопередачи. - М ., «Энергия», 1977. — 344 с.
Lennart Edsberg. Introduction to Computation and Modeling with Differential Equations. 2008. - 256 p.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).