Електрогідравлічна адаптивна гідроімпульсна система
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2020.228613Ключові слова:
адаптація, електрогідравлічна система, ряд Тейлора, ітерація, пневмоакумулятор, гідроімпульсна система, діапазон регулюванняАнотація
Наведено результати досліджень функціонування електрогідравлічної адаптивної гідроімпульсної системи з визначенням оптимального діапазону енергії зарядки гідропневмоакумулятора. На основі ряду Тейлора синтезовано диференціально-різницеві перетворення та сформовано і реалізовано на ЕОМ ітераційний цикл для розрахунку руху бойка гідромолота, який характеризується залежностями,що відображають динамічні процеси у відповідності до циклограми функціонування гідромолота. Встановлений діапазон регулювання енергії зарядки в залежності від ходу спряжених бойка і клапана в межах 1,7...3,05 кДж; та об’єму камери пневмоакумулятора 2,6...3,05 кДж. Максимальні значення діапазонів регулювання, відповідно: 1,35 кДж та 0,45 кДж. Для визначення параметрів керування процесом адаптації експериментально, в межах промислових випробувань варіанту гідроімпульсної системи впливу на колектор нафтової свердловини, встановлено, що стабілізація коливань від імпульсної дії, в залежності від умов робочого середовища, досягається за час 10-15 с. Розроблена електрогідравлічна адаптивна гідроімпульсна система рекомендується до впровадження у виробництво.
Посилання
Stabilizatsiia funktsionuvannia hirnychoi mashyny z impulsnym vykonavchym orhanom: mo-nohrafiia/ V.M. Slidenko, S.P. Shevchuk. - K.: NTUU ”KPI”, 2010. - 192 s.
Slidenko V.M., Shevchuk S.P., Zamaraieva O.V. Listovshchyk L.K. Adaptyvne funktsionuvan-nia impuls nykh vykonavchykh orhaniv hirnychykh mashyn: monohrafiia.-K.: NTUU ”KPI”, 2013.-180 s.
Slidenko V.M. Matematychne modeliuvannia udarno-khvylovykh protsesiv hidroimpuls-nykh system hirnychykh mashyn: monohrafiia / V.M. Slidenko, O. M. Slidenko – Kyiv: KPI im. Ihoria Sikorskoho, Vyd-vo “Politekhnika”, 2017. – 220 s.
Shevchuk S.P., Slidenko V.M., Listovshchyk L.K. Prystrii dlia rozrobky mitsnoho hrunta abo hirskykh porid. Deklaratsiinyi patent na korysnu model. No 13788 . Biul. No 4, 17.04. 2006 r.
Patent 87080 Ukraina, MPK (2014.01), E21V 28/00, V06V 1/20. Hidroudarnyi prystrii/ Slidenko V.M., Shevchuk S. P., Horna I. A., Kaliush M. P.; zaiavnyk i vlasnyk patentu Natsiona-lnyi tekhnichnyi universytet Ukrainy «Kyivskyi politekhnichnyi instytut». - No u 201203640; zaiavl. 26.03.2012; opubl. 25.09.2012, Biul. No18.
Slidenko V.M., Listovshchyk L.K., But V.O. Adaptyvna mekhatronna systema impulsno-khvylovoi dii na hirskyi masyv //Elektromekhanichni ta enerhetychni systemy. Metody modeliu-vannia ta optymizatsii. Zbirnyk naukovykh prats KhVI Mizhnarodnoi naukovo-tekhnichnoi konfere-ntsii molodykh uchenykh i spetsialistiv (m. Kremenchuk 12–13 kvitnia 2018 r.) Kremenchuk, KrNU, 2018. C. 27-28.
Kononenko P.I., Slidenko V.M., Skachedub A.A., Kvitchuk K.K. Rezultatyi promyishlennyih is-pyitaniy
tehnologi infrochastotno- volnovogo (IChV) vozdeystviya na plast// Samara: Interval. -2008.-#6. –S.56-57
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).