КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ВСТАНОВЛЕНОЇ ТРАНСФОРМАТОРНОЇ ПОТУЖНОСТІ НА РОЗПОДІЛЬЧИХ ПІДСТАНЦІЯХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2022.270246Ключові слова:
графік електричного навантаження, розподільча підстанція, паралельна робота трансформаторів, навантажувальна здатність трансформатора, економічні показники, теплове зношення ізоляції, залишковий ресурс.Анотація
Робота присвячена підходам щодо визначення та обґрунтування оптимальної величини потужності трансформаторів на розподільчих підстанціях. Підбираючи трансформатор під графік електричного навантаження споживачів розподільчої підстанції в електричній мережі, потрібно забезпечити повне використання кожної одиниці встановленої трансформаторної потужності. На прикладах трьох трансформаторів, що належать до класів напруги 10 кВ, 35 кВ та 110 кВ показано обчислення оптимальної величини трансформаторної потужності, виконано підбір цієї потужності, виходячи з наявної номенклатури трансформаторів даного класу напруги. Здійснено техніко-економічне порівняння можливих варіантів у кількості та потужності трансформаторів для набору оптимальної потужності.
В якості оцінки встановленої трансформаторної потужності слугують втрати активної енергії, прибуток від передачі активної енергії та функція сумарних дисконтованих затрат. Обрані до встановлення на підстанцію трансформатори перевіряються на можливість працювати за найбільшого рівня температури оточуючого середовища +40°С,виходячи із температури найбільш нагрітої точки на поверхні ізоляції обмоток.
Робота завершується порівнянням результатів двох підходів до оцінки часу напрацювання та залишкового ресурсу ізоляції, - коли найбільш нагріта точка вважається нерухомою і коли вона здійснює переміщенні при зміні величини електричного навантаження.
Посилання
Electric machines and transformers: teaching. guide/M. Ostashevsky, O.Yuryev; under the editorship Dr. Tech. Sciences, Professor V. Dear - Kyiv: Caravela, 2018. - 452 p.
Electric machines and devices: study guide / Yu. Kutsenko, V. Yakovlev et al. - K.: Agrarian education, 2013. - 449 p.
DSTU 14209-97. Loading guide for oil-immersed power transformers
IEC 60076-7:2018. Power transformers - Part 7: Loading guide for oil-immersed power transformers
I. Shcherbak Assessment of the alignment of electrical load schedules. International Journal "Light Engineering and Power Engineering", Vol. 51, No. 01.
Ministry of Energy of Ukraine. An album of typical graphs of electric loads. Electronic resource [Access mode]:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article?art_id=245201705&cat_id=245201683
Determining the economic efficiency of capital investments in the energy system and electrical networks. Approved by the Ministry of Energy of Ukraine by order No. 1PS dated 23.02.95.
"Elise" LLC. Zaporizhzhia Transformer Plant. Electronic resource [Access mode] http://ua.eliz.zp.ua/oil-immersed-power-transformers/
LV Market. Private scientific and technical society. Electronic resource [Access mode]: http://www.lvmarket.com.ua/silovi-transformatori
O. Yandulskyi V.Mossakovskyi. Modeling of power transformers to determine the position of the hot-spot point according the operating conditions changes. Bulletin of Mykhailo Ostrogradsky National University of Kremenchug. – Kremenchuk: KrNU, 2021. – Issue 4(129) – 192 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).