ВИКОРИСТАННЯ ТЕОРІЇ КІНЦЕВИХ АВТОМАТІВ ДЛЯ НАГЛЯДУ ЗА РОБОТОЮ КОМПРЕСОРНОЇ УСТАНОВКИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2023.276064Ключові слова:
кінцевий автомат, граф, компресорна установка.Анотація
Мета публікації – розробити методологію представлення агрегату «компресор-синхронний електродвигун напругою 6 кВ» у вигляді кінцевого автомату.
Висунуто гіпотезу, що поведінка компресорної установки може бути асоційована з поведінкою абстрактного детермінованого кінцевого автомата.
Застосована теорія кінцевих автоматів та графів для аналізу роботи компресорної установки на прикладі компресора великотоннажного цеху з виробництва аміаку. Показано, що теорія кінцевих автоматів дозволяє звести воєдино усі можливі режими роботи та відключення компресорних установок. Запропоновано кодування причин відключення компресора внаслідок проблем в електричній або механічній частинах компресорної установки. Розроблена діаграма переходів станів для неї. Така діаграма може бути корисна для складання стислого опису та розуміння роботи компресорної установки, підвищення кваліфікації технологічного персоналу при виробничому навчанні, для проведення протиаварійних тренувань тощо.
Проведений графовий аналіз одержаної діаграми. Визначено оптимальний (найбільш сприйнятий по енергоефективності) маршрут графа.
Запропонована форма скороченого запису циклу роботи компресору та електронного журналу пробігу, що дозволяє розрахувати залишковий ресурс компресорної установки та час роботи компресора до виведення його в ремонт.
Впроваджені методи дозволяють виявити вузькі місця в складному електро- та технологічному устаткуванні промислових підприємств.
Посилання
Vinoslavskii V.N., Taraday V.I., U. Butz, D. Xajnze. Avtovatuzaziya proektirovaniya system elektrosnajemiya. – K. Visshaya shkola, Glavnoe izd-vo. – 1988. – 208 s.
Kai Wang, Wanqing Li, Application of Electrical Automation Technology in Power System. Journal of Power and Energy Engineering – Vol.7, No.5, May 21, 2019. – P. 8-13.
Voytov D.V. Stvorenya system monitoringu kompresornih ustanovok/D.V. Voytov, A.V. Panov//Promelektro. – 2009. -# 5. – S. 41 – 44.4. F. Harary, Graph Theory, Addison-Wesley Publishing Company, Boston, 1969. – P. 288.
F. Harary, Graph Theory, Addison-Wesley Publishing Company, Boston, 1969. – P. 288.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).