ГРАНИЧНІ ВІДСТАНІ ПРИЄДНАННЯ ОБ'ЄКТІВ І СПОЖИВАЧІВ ДО ЕНЕРГОДЖЕРЕЛ ЗА РІЗНИМИ СИСТЕМАМИ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2023.279638Ключові слова:
локальний енергетичний об'єкт, система електропостачання, гранична відстань, оптимальний радіус приєднання, споживач, енергоефективність.Анотація
Дана стаття присвячена розробці методики вибору оптимального варіанту системи електропостачання віддаленого локального об’єкту від централізованої об’єднаної енергосистеми. У статті запропоновано та сформульовано визначення терміну локального енергетичного об'єкту.
Проаналізовано основні фактори, що впливають на вибір системи електропостачання віддаленого об’єкту від централізованої системи електропостачання, до їх складу увійшли: віддаленість споживача від централізованої електромережі, потужність навантаження, характер навантажень, його природно-кліматичні і соціально-економічні умови розташування.
Розроблено класифікацію систем електропостачання локальних енергетичних об'єктів за такими категорійними ознаками, як: джерела надходження електроенергії, характер експлуатації джерела живлення, місце розташування джерела живлення, характер приєднання споживачів до джерела живлення, спосіб розподілу електроенергії.
У статті було розроблено рівняння граничних радіусів приєднання електроустановок до джерел електричної енергії при централізованому варіанті електропостачання від об’єднаної енергосистеми та при централізованому електропостачанні від власної електростанції в межах локального енергетичного об’єкту. Побудовано принципові схеми електропостачання локальних енергетичних об’єктів з детальним описом їх елементів.
Наведені переваги та недоліки, а також можливості та загрози розвитку електропостачання локальних об'єктів у складі мікромереж. До переваг централізованого електропостачання віднесено невисоку вартість енергії, і значно вищу якість її порівняно з енергією, що отримується від власних електростанцій. До недоліків децентралізованого електропостачання віднесено високу вартість капіталовкладень в обладнання власної сонячної, вітрової або паливної електростанції, як правило великої потужності та комплектуванні її штатом висококваліфікованих спеціалістів, а також проблеми зі зберіганням енергії та необхідність у придбанні палива, його доставки та зберіганні у великих обсягах
Надано стратегічні напрямки необхідні для розвитку і поширення енергетичних інновацій в Україні у довгостроковій перспективі.
Посилання
Prakhovnyk A.V. Practical manual on energy saving for industrial, construction and housing and communal facilities / A.V. Prakhovnyk, V.V. Prokopenko, O.M. Zaladnyi, V.I. Deshko and others - Luhansk. 2010. - 696 p.
Rosen V.P. Electricity of remote objects / VP Rosen, AI Solovey, DV Kuptsov // Bulletin of the National Technical University of Ukraine "Kyiv Polytechnic Institute". Series: Milling. - 2014. - Iss. 26. - P. 96-102. - Access mode: http://nbuv.gov.ua/en/vkpi_gir_2014_26_17.
Shkrabets F.P. Electricity supply: a textbook / F.P. Shkrabets; Ministry of Education and Science of Ukraine, National Mining University - D.: NSU, 2015. 540 p.
Practical guide to energy audit of industrial enterprises / [A. Chernyavsky, A. Safyants, N. Usenko et al. Kyiv: Project "Advising Enterprises on Energy Efficiency" of the Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH on behalf of the Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ), 2020. 280 p.
Khotian A.A., Rosen V.P. State and prospects of development of local energy objects within microgrids. Power engineering: economics, technique, ecology. 2022. No. 2. P. 75-81.
Kyrylenko O.V., Pavlovskyi V.V., Lukianenko L.M. Technical aspects of the introduction of distributed generation sources in electric networks (in Ukrainian) // Techn. electrodynamics. - 2011. - No. 1. - P. 46-53.
Lobodzynskyi V.Y., Influence of the SMART GRID SYSTEM On The National Power Grid / V.Y. Lobodzynskyi, M.P. Buryk, O.V. Petruchenko, O.V. Illina // Рower engineering: economics, technique, ecology. 2022. . P. 57-64.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).