АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ГЕЛІОСИСТЕМ НА БАЗІ ФОТОЕЛЕКТРИЧНИХ МОДУЛІВ ТА СОНЯЧНИХ КОЛЕКТОРІВ ДЛЯ ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЮДЖЕТНИХ ОБ’ЄКТІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2023.279665Ключові слова:
фотоелектричні модулі, сонячний колектор, програмне забезпечення, енергетичне моделювання, ступінь заміщення палива, викиди СО2.Анотація
В даній статті проведено аналіз роботи геліосистеми в закладі вищої освіти, до складу якої входять фотоелектричні станції, що приєднані до електричної мережі з власним споживанням електроенергії, та сонячна установка гарячого водопостачання з колекторами та баком-акумулятором. Моделювання роботи системи проводилось в програмних середовищах RETScreen, T*SOL та PV*SOL на базі усереднених кліматичних даних отриманих з метеостанції «Жуляни». Розташування фотоелектричних модулів з монооксиду кремнію типу Trina Solar TSM-DE08M (II) потужністю 370 Вт та вакуумних трубчастих колекторів фірми Veissmann Vitosol 300-T SP3 потужністю 1,3 кВт проведено за допомогою моделювання з урахуванням їх розмірів, особливостей конструкції даху, розміщення вентиляційних систем, затінення поверхонь даху іншими елементами будівлі в м. Києві. В результаті енергетичного моделювання визначено: кількість отриманої теплової та електричної енергії, потужності інверторів, коефіцієнт заміщення традиційного палива, строки окупності та зменшення викидів шкідливих речовин (СО2). Враховуючи аналіз отриманих даних в подальшому рекомендується встановлення таких систем в бюджетних закладах вищої освіти для зниження споживання електричної енергії або природного газу, зменшення шкідливих викидів в навколишнє середовище.
Посилання
Enerhetychna stratehiia Ukrainy na period do 2035 roku «Bezpeka, enerhoefektyvnist, konkurentospromozhnist». URL: www.zakon.rada.gov. ua/signal/kr06145a.doc.
Kudria S. O. Netradytsiini ta vidnovliuvani dzherela enerhii . Pidruchnyk. Natsionalnyi tekhnichnyi universytet Ukrainy «KPI». Kyiv, − 2012. − 495 s.
Nimechchyna: Ne vstanovyv soniachnu batareiu na dakhu? Platy shtraf! URL: http://www.golos.com.ua/article/347740
Haluz soniachnoi enerhetyky v Ukraini. URL: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/galuz-sonyachnoi-energetiki-v-ukraini/
Karty Google. URL: http://www.google.com.ua/maps/.
Clean energy project analysis. RETScreen engineering & cases Textbook. 3rd edition URL: http://www.retscreen.net/.
Prohramne seredovyshche T* SOL. URL: https://valentin-software.com/.
Prohramne seredovyshche PV*SOL. URL: https://valentin-software.com/
Soniachna panel Trina Solar TSM-DE08M (II) URL: https://ecoforce.com.ua/ru/photoelectrics/tsm-de08m-375w/
Soniachnyi kolektor Vitosol 300-T SP3 URL:https://viessmann-atlant.com.ua/geliosistemy-viessmann/viessmann-vitosol-300-t-sp3b
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).