ОТРИМАННЯ НЕНАСИЧЕНИХ ВУГЛЕВОДНІВ ІЗ ВУГІЛЛЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2023.289665Ключові слова:
конверсія вугілля, зрідження вугілля, рідке паливо, карбід кальцію, електротермічна піч.Анотація
Стаття присвячена удосконаленню технології одержання ненасичених вуглеводнів із вугілля. В роботі розглянуто пропозицію технологічного процесу отримання синтетичного палива з вугілля з виходом кінцевого продукту високої якості. Метою роботи є створення технологічного процесу отримання рідкого палива в електротермічних печах на невеликих підприємствах, які можуть використовувати потужності металургійних заводів та цехів машинобудівних підприємств. Метод отримання рідкого палива – шляхом вугільної конверсії, непрямого зрідження вугілля. Процес відбувається в електротермічній печі за реакцією, яку зведено до одно-стадійної.
Реалізація запропонованого в роботі технологічного процесу – є однією зі складових зміцнення екологічної безпеки, а також досягнення енергетичної незалежності держави. Технологічні компоненти у схемі процесу, що наданий в цій роботі, є комерційно життєздатними, але кілька ключових з них поки що не знайшли комерційного застосування. У роботі автори пропонують можливість розробки сучасної технології переробки вугілля та перетворення його в рідке паливо. Ця технологія є специфічною для певної сировини і може бути запропонована для впровадження.
Посилання
R.H. Williams, E.D. Larson, and H. Jin, “Synthetic Fuels in a World with High Oil and Carbon Prices,” Proceedings of the 8th International Conference on Greenhouse Gas Control Technologies (forthcoming), Trondheim, Norway, 19-22 June 2006.
Höök, M. and Aleklett, K. “A review on coal‐to‐liquid fuels and its coal consumption,” Int. J. Energy Res., 34: рр.848-864,2010. https://doi.org/10.1002/er.1596
John Sullivan, “Synthetic fuels could eliminate entire U.S. need for crude oil, create ‘new economy’,” Nov. 2012.
Zakon “Pro alʹternatyvni vydy palyva”: stanom na 19.06. 2009 / Verkhovna Rada Ukrayiny.– access path: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi
Gal'perin N. I., “Osnovnyye protsessy i apparaty khimicheskoy tekhnologii,” v 2-kh kn., M.: Khimiya, 1981–812 s.
Khylʹko M. I. Ekolohichna bezpeka Ukrayiny. – Kyyiv: Kyyivsʹkyy natsionalʹnyy universytet imeni Tarasa Shevchenka, 2017. – 267s.
Larson ED, Jin H, Celik FE, “Gasification-based fuels and electricity production from biomass, without and with carbon capture and storage,” Princeton, NJ: PEI, Princeton Univ; 77 pp.,Oct 2005
S. N. Ghosh, “Conversion of Coal into Oil and Chemicals: A Technology for Self-Reliant Growth,” Economic and Political Weekly Vol. 9, No. 41, pp. 1741-1752, Oct. 1974.
Petrov A. D., “Khimiya motornykh topliv,” M: Akademiya nauk , 1953. – 513 s.
Zakirov M. Prospects for the functioning of the free trade zone between Ukraine and the EU in the assessment of the media // Ukraine: events, facts, comments. – 2016. – № 1. – P. 47-51. [Electronic resource] http://nbuviap.gov.ua/images/ukraine/2016/ukr1.pdf
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).