УПРАВЛІННЯ РЕЖИМАМИ НАПРУГИ ЯК ЗАСІБ РЕГУЛЮВАННЯ НАВАНТАЖЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.4.2023.290943Ключові слова:
управління, навантаження, регулювання, напруга, електроспоживання, статичні характеристики.Анотація
В статті обґрунтовано регулювання режимами електроспоживання виробничих об’єктів за рахунок управління режимами напруги в системі електропостачання. Показано, що регулювання електроспоживання за допомогою споживачів - регуляторів (СР) досить часто пов’язане зі збитками, що виникають при відключенні СР. Дослідження показали, що позитивну роль у підвищенні ефективності оптимізації режимів електроспоживання може зіграти і управління режимами напруги в системі електропостачання , що впливає на його рівні. Показано, що доцільне комплексне вирішення проблеми управління електроспоживанням як за рахунок управління СР, так і впливу на режими напруги системи електропостачання. Показано, що регулюючий ефект навантаження характеризується статичними характеристиками. Розв’язання задачі формування статичних характеристик можливе двома способами: через здійснення активних експериментів та на основі інтегрування статичних характеристик окремих споживачів. Для виявлення статичних характеристик навантаження проводились експериментальні дослідження. Експерименти проводились на трансформаторах головної понижуючої підстанції підприємства хімічної промисловості, обладнаних РПН. Побудовані експериментальні статичні характеристики, які мають зміни лінійного характеру. Параметри моделі визначені за методом найменших квадратів. Побудовані експериментальні та аналітичні статичні характеристики. Процедура управління режимами напруги для регулювання навантаження реалізована в системі управління електроспоживанням.
Посилання
Праховник А.В. Шляхи і етапи створення наукового напрямку з проблеми комплексного управління використанням електричної енергії/ Праховник А.В. / Наукові вісті НТУУ “КПІ “. – 1999. - № 1. – С. 58 – 70.
А.с. № 1334269. Способ управления потреблением электроэнергии предприятия / Праховник А.В., Кудовбенко К.П., Калинчик В.П. - Опубл. в Б.И., - 1987, - № 32.
Пат. 14062 Україна. Спосіб керування режимами електроспоживання підприємства // В.П. Калінчик.- Опубл.25.04.97, Бюл.№2.- 6 с.
Калінчик В.П. Комплексне управління електричним навантаженням виробничих споживачів /Калінчик В.П. /Наукові вісті НТУУ «КПІ». – 1999. - № 1. – С. 26 – 32.
Калінчик В.П. Оптимальне управління електричним навантаженням / Калінчик В.П., Калінчик І.В., Лук’янчук А.Д., Ткачук А.О. /Нац. техн. ун-т України „Київ. політехн. ін-т”. - Київ. 2009.- 12с.– Укр. – Деп. В ДНТБ України 12.10.09, № 95-Ук – 2009.
A.C. № 104733 Україна. Методологія комплексного управління режимами електроспоживання виробничих об’єктів/ Калінчик В.П., Калінчик В.В., Мельник Д.О., Філянін Д.В. / Бюлетень № 65.- 21.05.2021. - 7 с.
О.С. Яндульський. Регулювання напруги в розподільних електричних мережах з відновлюваними джерелами енергії [текст]: Монографія / О.С. Яндульський, Г.О. Труніна, А.Б.Нестерко - К.: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021.- 191 с.
В.П. Калінчик. Управління режимом реактивної потужності / В.П. Калінчик, В.А. Побігайло, В.В. Калінчик, В.Г. Скосирев/ Вісник Національного технічного університету «ХПІ». Серія: Проблеми удосконалювання електричних машин і апаратів. Теорія і практика. - № 2(6)- 2021.-С.36-39.
Петренко Л.И. Электрические сети и системы / Петренко Л.И./ К.: Вища школа,1981.– 380 с.
В.П. Калінчик .Реалізація концепції Smart Grid для побудови системи обліку електроенергії/ В.П. Калінчик, В.А. Побігайло, П.Д. Луців /Вісник Національного технічного університету «ХПІ». Серія: Проблеми удосконалювання електричних машин і апаратів. Теорія і практика. - № 2- 2020.-С.33-37.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).