АНАЛІТИЧНІ ТА СТАТИСТИЧНІ ОЦІНКИ МЕТОДИКИ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ШИХТОВАНИХ МАГНІТОПРОВОДІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2024.314531Ключові слова:
Магнітопов’язані контури, постійна часу загасання, питомі втрати в магнітопроводі, надійність, залишковий ресурс ізоляції, шихтовані магнітопроводиАнотація
В роботі вирішене актуальне питання підвищення надійності роботи електромеханічних перетворювачів з шихтованим сталевим магнітопроводом шляхом здійснення ефективних заходів по діагностуванню стану якості ламінованого осердя. Запропоновано метод оцінки якості ламінованих магнітопроводів з ізольованими листами, який ґрунтується на аналізі відклику електромагнітних взаємопов’язаних контурів на тестові швидкоплинні процеси з метою оцінки розвиненості дефектів міжлистової ізоляції та концентрації паразитних вихрових струмів, що пов'язані з питомими втратами в магнітопроводі, що є нормативним методом оцінки магнітопроводу, найбільш наближеним до роботи електричної машини в реальних умовах. Враховуючи складність та трудоємність нормативних методів контролю якості осердь обгрунтована оцінка зв'язку постійної часу загасання вихрових струмів з питомими втратами в магнітопроводі дозволить суттєво спростити методику випробувань, реалізація якої не потребує складної та дорогої апаратури та високої кваліфікації обслуговуючого персоналу. В статті крім фізичного зв'язку показано статистичний зв'язок між постійною часу загасання вихрових струмів та питомими витратами на низці реальних магнітопроводів і проведена статистична обробка результатів експериментальних даних. Отримана лінійна регресивна залежність та оцінено коефіцієнт кореляції, що підтверджує значущу залежність між наведеними вище складниками на прикладі магнітопроводів різної геометрії. Оцінено довірчі інтервали щодо бездефектних і дефектних магнітопроводів з врахуванням геометричних розмірів, потужностей та кількості полюсів досліджуваних електродвигунів.
Посилання
Taran V.P. (1983) Diagnostyvannia electroustatkuvannia, Kyiv, Technics. [Diagnostics of electrical equipment] [in Ukrainian]
Lammeraner Jiří, Stafel Miloš, “Vírivé proudy”, Státní nakladatelství technické literatury, Praha, pp. 1–27, 1968.
Ihnatiuk Y. Diagnostics of magnetic cores of electric machines under high-frequency influences: PhD thesis, 05.09.01/ Yevhen Ihnatiuk. - Kyiv, 2024. - 224 p.
R. Dennis Cook; Sanford Weisberg Criticism and Influence Analysis in Regression, Sociological Methodology, Vol. 13., pp. 313–361, 1982.
Charnes, A.; Frome, E. L.; Yu, P. L. (1976). "The Equivalence of Generalized Least Squares and Maximum Likelihood Estimates in the Exponential Family". Journal of the American Statistical Association. 71 (353): 169–171. doi:10.1080/01621459.1976.10481508.
Gurland, John; Tripathi, Ram C., "A Simple Approximation for Unbiased Estimation of the Standard Deviation", The American Statistician, 25, 1971, pp. 30–32, doi:10.2307/2682923.
Neyman, J. "Outline of a Theory of Statistical Estimation Based on the Classical Theory of Probability". Philosophical Transactions of the Royal Society A. 236 (767): pp. 333–380, 1937. doi:10.1098/rsta.1937.0005.
Julius S. Bendat, Allan G. Piersol, Random Data: Analysis and Measurement Procedures, Wiley, Hoboken, N.J., 2010.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).