ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ СИСТЕМИ ВОДОПОСТАЧАННЯ БАГАТОПОВЕРХОВОГО БУДИНКУ ЗА ЗМІНИ ВХІДНОГО ТИСКУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2024.314532Ключові слова:
системи водопостачання, енергоефективність, зонне водопостачання, електромеханічні системиАнотація
Досліджено перспективи поліпшення енерго- та ресурсоефективності систем водопостачання. Проаналізовано особливості роботи системи водопостачання багатоповерхового житлового будинку за умов збільшення тиску на вході систем водопостачання. Розроблено математичні і програмні засоби для формування рекомендацій з впровадження енерго- та ресурсозберігаючих підходів при проектуванні систем водопостачання багатоповерхових будинків. З метою розробки уточненого математичного забезпечення для розробки рекомендацій з підвищення енергоефективності систем водопостачання виконано уточнення розрахунків водоспоживання багатоповерхового будинку, отримано вирази розподілу величин водоспоживання за поверхами. Запропоновано і обґрунтовано застосування показника робочого режиму системи: потреби споживачів у воді, як величини водоспоживання за мінімально достатнього вхідного тиску. Відповідно до циклограми споживання води користувачами будинку, визначено потребу у воді, єдину для усіх поверхів. Розроблено методологію розрахунку водоспоживання кожним окремим поверхом за експериментальними результатами зміни водоспоживання будинку із зміною вхідного тиску. Досліджено вплив величини надлишкового тиску на вході будинку на величину водоспоживання його мешканцями. На прикладі семиповерхового будинку встановлено, що через надлишковий тиск у системі, за однакової потреби мешканців у воді, різниця споживання між першим та сьомим поверхом може становити 9%. Отримано результати розрахунків витрат для нульового значення надлишкового тиску на вході системи водопостачання; отримано результати розрахунків витрат для надлишкових тисків що відповідають 1, 2, 3 та 4 атм. Для дослідженого прикладу семиповерхового будинку розраховано ймовірні річні збільшення витрат води для кожного з зазначених вище надлишкових тисків, що складають 4718, 9400, 14070 та 18696 м3 відповідно.
Посилання
Urban Development. Overview, 2023 https://www.worldbank.org/en/topic/urbandevelopment/overview
Yang Zhou, Eric Wai, Ming Lee, Ling-Tim Wong, Kwok-Wai Mui. Modeling Study of Design Flow Rates for Cascade Water Supply Systems in Residential Skyscrapers. Water. 2019. Vol. 11(12). 2580. DOI: https://doi.org/10.3390/w11122580.
Snizhko S., Shevchenko O., Didovets Yu. Analysis of the impact of climate change on water resources of Ukraine (full report)// Center of Environmental Initiatives "Ekodiya", 2021, 68 p.
State building regulations of Ukraine, Internal water supply and sewerage, Part I. Design, Part II. Construction, DBN V.2.5-64:2012, Kyiv, Ministry of Regional Development, Construction and Housing and Communal Services of Ukraine, 2013 – 122 p.
State building regulations of Ukraine, Internal water supply and sewerage, Part I. Design, Part II. Construction, DBN V.2.5-64:2012 (amendment #1, final edition), Kyiv, Ministry of Regional Development, Construction and Housing and Communal Services of Ukraine, 2018 - 12 p.
O.M. Popovych, R.V. Yashin. Research of the energy efficiency of the electromechanical water supply system of a multi-story building with two-level risers, Technical Electrodynamics, 2023 No. 1, DOI: https://doi.org/10.15407/techned2023.01.042
Suchacek Т., Tuhovcak L., Rucka J., Sensitivity analysis of water consumption in an office building, E3S Web of Conferences 30, 01002 (2018) Water, Wastewaterand Energy in Smart Cities, DOI: https://doi.org/10.1051/e3sconf/20183001002
Bibik O.V., Popovych O.M., Shevchuk S.P. Power effective modes electromechanical system of pump installation of the multi-storey building. Tekhnichna Elektrodynamika. 2016. No 5. Pp. 38-45. (Ukr). DOI: https://doi.org/10.15407/techned2016.05.038
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).