ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМУ МАНЕВРУВАННЯ ПОТУЖНОСТІ ВВЕР-1000
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2024.314533Ключові слова:
ВВЕР-1000, маневрування потужності, добове регулювання потужності,”сірі”кластери.Анотація
Необхідність залучення атомних електростанцій в роботу в режимі добового регулювання потужності зумовлена поступовим зростанням частки відновлювальних джерел енергії в Об'єднаній енергетичній системі України. Також значну роль відіграють умови для впровадження заходів щодо запобігання змінам клімату та погіршення умов функціонування ОЕС України в умовах зміни економічної ситуації: збільшення потреби в маневреній потужності для забезпечення виконання добового графіку споживання електроенергії, але існуючий режим добового регулювання потужності на ВВЕР-1000 в Україні має вагомі недоліки
Тому в даній роботі запропоновано метод оптимізації режиму добового регулювання потужності, розглянуто недолікі існуючого методу регулювання потужності на атомних електростанціях з реакторной установкою ВВЕР-1000 в Україні і запронувати підхід для їх усунення –використання для маневрування потужності в даному режимі так звані ”cірі” кластери .
Посилання
Report on the Conduct of the Second Stage of Tests on the Maneuvering Characteristics of Power Unit No. 2, Khmelnytsky Nuclear Power Plant (KhNPP), 2006.
Research Report: Development of a Preliminary Operational Experience Report on Power Unit No. 2 of the Khmelnytsky Nuclear Power Plant (KhNPP) in Power Maneuvering Mode, KhNPP, 2015.
Grundmann, U., Rohde, U., Mittag, S., Kliem, S. DYN3D Version 3.2. Code for calculation of transients in light water reactors with hexagonal or quadratic fuel elements. Description of models and methods.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).