РОЗРАХУНОК НА СЕЙСМОСТІЙКІСТЬ СИСТЕМИ ПУСКОВОГО ПОВІТРЯ РДЕС
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.4.2024.315556Ключові слова:
сейсмостійкість, стійкість, землетрус, коливання, земна кораАнотація
Земля під нашими ногами жива, хоч вона є кам’янистою планетою. Попри те, що геологічну активність неможливо відчути, іноді вона проявляє себе різко та небезпечно. Землетруси та сейсмічні явища відповідають за передачу цих тектонічних ударів і змусили людей бути готовими до різних ситуацій із коливанням земної кори. Сейсмічні поштовхи викликають багато небезпечних явищ: зсуви і лавини в горах, хвилі паводків (цунамі) на берегах морів і океанів, тріщини і розрідження на поверхні суші.
Залежно від магнітуди землетрусів, відповідно, щороку відбувається від одного до двох десятків землетрусів, потужністю понад 7 балів за школою Ріхтера. Як можна запобігти руйнуванням обладнання будівель, катастрофам і смертям та що таке «сейсмостійкість» — питання нашого дослідження.
Для підтвердження того, що обладнання гарантовано буде виконувати свої функції в умовах сейсмічних впливів виконується кваліфікація обладнання. Оцінка початкового стану сейсмічної кваліфікації полягає у проведенні зіставлення сейсмічних кваліфікаційних характеристик з сейсмічними кваліфікаційними вимогами, а також встановлення наявності в заводській та проектній документації інформації щодо закріплення обладнання, і дозволяє встановити, чи були враховані пред'явлені в процесі сейсмічної кваліфікації його кваліфікаційні вимоги під час розробки та постановки на виробництво, виготовлення та монтажу.
Сейсмічні кваліфікаційні характеристики містяться в конструкторській документації розробників та виробників обладнання та можуть бути зазначені у різному вигляді: значень амплітуд прискорення; інтенсивності землетрусу та рівня встановлення обладнання над нульовою відміткою; параметрів випробувань, групи механічного виконання тощо.
Якщо кваліфікаційні характеристики обладнання відповідають визначеним або розрахованим кваліфікаційним вимогам, то кваліфікація такого обладнання на сейсмостійкість є встановленою.
Посилання
Kagan Y.Y. Universality of the seismic moment-frequency relation // Pure Appl. Geoph. — 1999. — V. 155. — Р. 537— 573.
Nemchynov Y.I., Khavkin O.K., Maryenkov M.G. etc. Practical issues of building dynamics // Construction of Ukraine. — 2013. — № 6. — p. 6—21.
National atlas of Ukraine / edited by L.G. Rudenko and others. — К.: Cartography, 2007. — 640 p.
DBN В.1.1-12:2006. Protection from dangerous geological processes, harmful operational influences, from fire. Construction in seismic areas of Ukraine. — К.: Ministry of Regional Construction of Ukraine, Ukrarchbudinform, 2006. — 84 p.
DBN В.1.1-12:2014. Construction in seismic areas of Ukraine. — К.: Ministry of Regional Construction of Ukraine, Ukrarchbudinform, 2014. — 110 p.
Seismic Hazards in Site Evaluation for Nuclear Installations. — Vienna: IAEA, 2010. — 62 p.
Ohsaki Y. On the significance of phase content in earthquake ground motions // Int. J. Earthquake Eng. Struct. Dyn. — 1979. — V. 7. — P. 427—439.
75.111-00.03.02-12-17-PR «Ensuring seismic resistance of elements, systems and structures important for safety. Construction of a complex of floor accelerograms and response spectra for buildings and structures of power units No. 5 and No. 6. Book 2. The results of the calculation of floor spectra of the response of buildings RO-5, RO-6».
GOST 30546.1-98 «General requirements for machines, devices and other technical products and methods of calculating their complex structures in terms of seismic resistance».
DBN В.2.6-198:2014. Steel structures. Design standards, Kyiv, Ministry of Regional Construction of Ukraine, 2014.
REPORT - Qualification of the thermomechanical equipment of the RDES of power unit No. 5 of the Zaporizhzhya NPP VP for seismic actions.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).