ЕНЕРГЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.4.2015.55631Ключові слова:
енергетична ефективність, енергія, енергетичний менеджмент, енергобізнес, енергодефіцитАнотація
Проведено аналіз енергетичної ситуації в світі, в країнах пострадянського простору, в Україні. Показаний парадоксальний характер енергетичних проблем. Обговорюються питання залежності рівня комфорту та екології від споживання енергетичних ресурсів. Показано зв'язок якості життя людини з рівнем споживання енергії. Дан аналіз розподілу енергетичних ресурсів у світі. Прогнозується можливий перегляд ринку енергоресурсів. Порівнюються моделі енергетичної політики і стратегії держави. Підкреслюється висока рентабельність централізованого управління енергозабезпеченням на муніципальному рівні. Розглянуто проблеми наукового потенціалу і розвитку енергетичного менеджменту. Аналізуються відповідності цін на енергоносії до рівня теплового захисту будівель, принципами інвестування в енергетичні проекти. Показана актуальність питання ринкового підходу до вибору джерел енергії в умовах злиття енергобізнесу і влади. Обговорюються проблеми відповідності енергетичної політики України з зобов'язаннями щодо газового договору з Росією. Розглядається роль енергії в технологічному ланцюжку агропромислового комплексу.Посилання
Energy efficient cities : assessment tools and benchmarking practices / World Bank ; ed. R.K. Bose. – Washington : The World Bank, 2010. – XVIII, 227 p.
Energy resources, energy policy and democratic development in the Baltic Sea region / ed. M.-B. Schartau. – Gdansk : Wydaw. Uniw. Gdanskiego ; Berlin : Nordeuropa-Inst. der Humboldt-Univ. zu Berlin, 2004. – 59 p.
Gromadzki, G. Energy game : Ukraine, Moldova and Belarus between the EU and Russia / G. Gromadzki, W. Konończuk; Stefan Batory Found. – Warsaw: Stefan Batory Found., 2007.– 47 p.
Winds of change : East Asia's sustainable energy future / Xiaodong Wang [et al.] ; World Bank. – Washington : The World Bank, 2010. – XVII, 154 p.
Бурдо О.Г. Энергетический мониторинг пищевых производств – Одесса: Полиграф, 2008 – 244с.
Бурдо О.Г.Эволюция сушильных установок – Одесса: Полиграф, 2010 – 368с.
Бурдо О.Г. Нанотехнологии. Флагманские, перспективные и фундаментальне проекты в АПК // Наук. праці Од. націон. акад. харчових технологiй. – Одеса: 2006. – Вип.28, Т2. – с.242-251.
Бурдо О.Г. Пищевые наноэнерготехнологии – Херсон: 2013 – 294с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).