РОЗРАХУНОК НАДІЙНОСТІ СТРУКТУРНИХ СХЕМ ЕЛЕКТРИЧ НИХ СТАНЦІЙ В УМОВАХ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ ЕЛЕКТРИЧ НОЇ ЕНЕРГІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2015.60129Ключові слова:
електростанція, структурна схема, надійність, методи аналізуАнотація
Проведено порівняльний аналіз методів визначення надійності структурних схем електростанцій на стадії проектування. Розглянуто особливості оцінювання надійності структурних схем електростанцій з урахуванням функціонування ринку електричної енергії. Мета дослідження: підвищення експлуатаційної надійності структурних схем електростанцій і зниження ймовірності недовідпустки електричної енергії. Методика реалізації: впровадження сучасних алгоритмів і програм оцінювання надійності структурних схем. Результати дослідження: проаналізовано основні методи аналізу надійності структурних схем електростанцій, отримано чисельні значення інтегрального показника надійності залежно від кількості відмов у схемі. Висновки: показано переваги застосування методу марковських випадкових процесів для аналізу надійності структурних схем електростанцій, як на етапі проектування, так і в умовах експлуатації або реконструкції.Посилання
Гук Ю.Б., Синенко М.М., Тремясов В.А. Расчет надежности схем электроснабжения /.-Л.: Энергоатомиздат, Ленинград. отд., 1990. -216 с.
Гук Ю.Б. Теория надежности в электроэнергетике: Учеб. пособие для вузов.-Л.:Энергоатомиздат, 1990.-208 с.
Электрическая часть электростанций. / Под ред. С.В. Усова. – Л.: Энергия, 1987. - 616 с.
Письменна У.Є. Ринки електричної і теплової енергії в Україні: структура, ціноутворення і регулювання // НАН України, Ін-т екон. та прогнозув. – К., 2008.− 208 с.: табл.., рис.
Дубровская Е.Ю. Стимулирующее регулирование как инструмент долгосрочной государственной политики развития распределительных компаний // Электропанорама. – 2012,No4 – 5.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).