СТАТИЧНА МОДЕЛЬ СКЛАДУ СИСТЕМИ РИНКУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2015.60141Ключові слова:
електроенергетична галузь, ринок електричної енергії, інфраструктура, система, декомпозиція, склад, модель складу, статична модельАнотація
Метою статті є аналіз складу цілісної системи ринку електричної енергії на функціональному зрізі. Задля цього в якості формальної моделі об’єкту аналізу використано фрейми «галузь», «ринок» та «інфраструктура». Склад системи першого порядку ринку електричної енергії визначено за результатами ринково-галузевої ідентифікації процесу електропостачання з використанням фреймів «галузь» і «ринок». Фрейм «інфраструктура» інтегровано до загальних понять «виробництво – торгівля – організація», за якими визначено склад системи другого порядку ринку електричної енергії з подальшою декомпозицією її елементів на підсистеми. У підсумку побудовано статичну модель складу системи ринку електричної енергії як складної, організованої надсистеми. Показано відображення між елементами систем першого і другого порядків.Посилання
Стрелков М.Т. Галузева організація інфраструктури ринку електроенергії / М.Т. Стрелков // Енергетика: економіка, технології, екологія. – 2003. – No1. – С.97-105.
Стрелков М.Т. Маркетингові питання реструктуризації електроенергетики / М.Т. Стрелков // Електричні мережі та системи. – 2004. – No5-6. – С.100-104.
Стрелков М.Т. Реструктуризація галузевої інфраструктури ринку електричної енергії / М.Т. Стрелков // Енергетика та електрифікація. – 2007. – No9. – С.3-8.
Стрелков М.Т. Лібералізація в системі ринку електричної енергії / М.Т. Стрелков // Енергетика та електрифікація. – 2012. – No10. – С.10-17.
Стрелков М.Т. Складові інфраструктури системи енергоринку: створювані потоки, реалізовані принципи, розв’язувані задачі / М.Т. Стрелков // Енергетика та електрифікація. – 2014. – No4. – С.51-57.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).