ФРАКТАЛЬНИЙ АНАЛІЗ ЕЛЕКТРИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ ХІМІЧНИХ ВИРОБНИЦТВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.4.2016.98444Ключові слова:
часові ряди, фрактальний аналіз, електроспоживанняАнотація
У статті розглянуто питання застосування фрактального аналізу часових рядів (графіків електричного навантаження) на вводах головної понижувальної підстанції. Отримані три види залежностей фрактальної розмірності від об’єму вибірок часового ряду та узагальнений коефіцієнт кореляції. На основі аналізу даних залежностей проведена оцінка динаміки часових рядів. Також виявлена залежність якості прогнозування часових рядів на один-два періоди інтеграції від величин фрактальних розмірностей.Посилання
Курской Ю.С. Фрактальный анализ результатов электрических измерений / Ю.С. Курской // Энергоснабжение. Энергетика. Энергоаудит. – 2014. – №1. – С. 52 – 57.
Мачехин Ю. Фрактальная шкала для временных рядов результатов измерений / Ю. Мачехин // Измерительная техника. – 2008. – Вып. 08. – С. 40–43.
Федер Е. Фракталы / М.: Мир, 1991. — 258 с. 4. Кликушин Ю.Н. Фрактальная шкала для измерения формы распределения 5. вероятности / Ю.Н. Кликушин // Журнал радиоэлектроники. – 2000. – №3.
http://jre.cplire.ru/koi/mar00/2/text.htm.
Филатова Е.С. Анализ временного ряда электропотребления методом нормированного размаха / Е.С. Филатова, Д.М. Филатов, А.Д. Стоцкая // Электронный научный журнал «Современные проблемы науки и образования». – 2015. – №3.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).