DOI: https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2014.132672

АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА ПОБУДОВИ ОПТИМАЛЬНИХ МОДЕЛЕЙ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ЗАХОДІВ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Yurii Petrovych Miliaiev, Olena Mykolaivna Tachynina, Yurii Anatoliiovych Zakharchenko, Nataliia Petrivna Sokolova

Анотація


Питання аналізу ефективності використання енергетичних ресурсів для бюджетної сфери є актуальними, по-перше, через зношеність фонду будівель, по-друге, через відсутність бюджетного фінансування на покриття комунальних витрат і проведення заходів з енергозбереження та санації будівель. Для розробки та реалізації галузевих програм з енергоефективності, необхідна розробка методики оцінки стану енергетичних господарств ВНЗ та їх будівель та рівня ефективності використання енергії в них, яка дозволить за невеликого об’єму фінансування визначати об’єкти, що потребують першочергової реалізації заходів з енергоефективності. Для вирішення проблеми побудови оптимальної моделі енергозберігаючих заходів підприємства з урахуванням фінансових обмежень пропонується використання методологічного апарату штучних імунних систем. Пропонується алгоритм із застосуванням еволюційних методів штучних імунних систем для синтезу оптимальних моделей впровадження енергозберігаючих заходів у ВНЗ, який був реалізований у автоматизованій системі прийняття рішень комплексної програми енергозбереження у галузі освіти.

Ключові слова


енергозбереження; заклади освіти; автоматизована система; алгоритми штучних імунних систем

Повний текст:

PDF

Посилання


Литвиненко В.І., Дідик О.О., Захарченко Ю.А. Компьютерная система для решения задач классификации на основе модифицированных иммунных алгоритмов // Автоматика. Автоматизация. Электротехнические комплексы и системы.No2(22) – Херсон, 2008. – С. 66-73.

Аналіз енергетичних показників навчального корпусу / А.В. Праховник, В.І. Дешко, О.М. Шевченко // Енергетика та електрифікація. – 2011. – No 4. – С. 58-67.


Пристатейна бібліографія ГОСТ


___________________________________________________________

© Кафедра електропостачання, Інститут енергозбереження та енергоменеджменту, НТУУ 'КПІ ім. Ігоря Сікорського' 2019 р.

Адміністратор web-сайту Закладний О.О. zakladniy@gmail.com