DOI: https://doi.org/10.20535/1813-5420.0.2014.151068

ЗАХИСНІ ПРОСВІТЛЮЮЧІ ПОКРИТТЯ ДЛЯ ФЕП КОСМІЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

Andrii Volodymyrovych Hetman, Dmytro Serhiiovych Salimon

Анотація


У даній статті описаний принцип, покладений в основу отримання двошарового покриття, що володіє високими просвітлюючим і теплорегулюючими властивостями, що використовується для універсальної системи покриттів. Експериментально було показано, що просвітлююче покриття, що складається з двох шарів, дозволяє розширити область низького відбиття і знизити послідовний опір елементів завдяки високій електропровідності плівки. У результаті дослідження оптичних властивостей різних антисоляризаторів, вибраний оптимальний варіант, що дозволяє поліпшити в захисному покритті зріз УФ- випромінювання і збільшити концентрацію іонів. Розглянуто механізм протекторної дії, який запобігає утворенню центрів фарбування у видимій області спектра. Також представлено порівняння різних одно-, двох - і тришарових просвітлюючих покриттів на кремнієвій підкладці з наступним визначенням оптимальної товщини та показника заломлення кожного шару.

Ключові слова


сонячна батарея; антивідбиваюче покриття; захисне покриття; коефіцієнт заломлення; антисоляризатор; просвітлююче покриття

Повний текст:

PDF

Посилання


А.С. Китаева. Построение модели деградации солнечной батареи в космических условиях, Московский авиационный институт.

Защитные покрытия солнечных батарей космических аппаратов с большим ресурсом. Автономная энергетика : технический прогресс и экономика No 24-25, 2008-2009.

В. И. Арбузов. Основы радиационного оптического материаловедения - СПб: СПб ГУ ИТМО, 2008. - 284 с.

Daniel N. Wright, Erik S. Marstein and Arve Holt. Double layer anti-reflective coatings for silicon solar cells, Institute for Energy Technology, Norway.

D. Bouhafs, A. Moussi, A. Chikouche, J.M. Ruiz. Design and simulation of antireflection coating systems for optoelectronic devices: Application to silicon solar cells, Universidad Politecnica de Madrid, Madrid, Spain, 1997.


Пристатейна бібліографія ГОСТ


___________________________________________________________

© Кафедра електропостачання, Інститут енергозбереження та енергоменеджменту, НТУУ 'КПІ ім. Ігоря Сікорського' 2019 р.

Адміністратор web-сайту Закладний О.О. zakladniy@gmail.com